21 Eylül 2013 Cumartesi

Muhteşem Üçlü - Rejim Destekleyicilerim

<a href="http://www.bloglovin.com/blog/10727865/?claim=2db8xwje98m">Follow my blog with Bloglovin</a>

Merhabalar! 

Başlık doğru mu oldu bilemedim. Çünkü benim yaptığım rejimden ziyade sağlıklı beslenmeyi öğrenme. Doktorumun verdiği listeyi görseniz, hak verirsiniz. 

Vermem gereken belirli bir kilo var ve bu öyle kolay bir yol değil. Bu yüzden doktorum bana destekleyici, kesinlikle zararsız bir kaç destek ürün verdi. Bu yazımda sizlere onlarla ilgili bilgi vereceğim.
İlk destekleyici ürünüm balık yağı. Doktorum bana ilk verdiğinde tereddütte kalmıştım. Kulaktan dolma bilgilerle bildiğim kadarı ile balık yağı kilo aldırır diye düşünüyordum. Bugün dayanamayıp doktoruma sordum. Bana kilolu bir insandaki omega 6 ve omega 3 dengesinin kurulu olmadığını ve bunun yağ yakımına karşı olduğunu söyledi. Omega 6 baya yukardayken, omega 3 baya aşağı seviyelerde kalıyormuş. Balık yağı ise bu dengesizliği düzenleyip, vücudun yağ yakımına engel olacak bir taşı daha yoldan kaldırıyormuş. Bu yüzden benim kesinlikle kullanmam gerekiyormuş. Kullanıp kullanmamak size kalmış...L-Carnitine bir protein olup, spor sırasında sizin daha çok yağ yakmanızı sağlar. Ben spordan 20 dakika önce bir yemek kaşığı alıyorum. Hapları da var. Yalnız bu ürünü kullanmadan önce kesinlikle doktora başvurmanızı öneririm. benim spor hocalarım almamın iyi olacağını söylediğinde hemen doktoruma sormuştum. Dozunu da o belirledi. Siz de bir doktora danışsanız çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum...Zade-Vitac marka Hindistan Cevizi Yağı. Araştırırsanız bir çok yararını bulabileceğiniz bu yağı (daha detaylı araştırıp yazacağım...) ben her öğünümden önce 1 tatlı kaşığı alıyorum. Doktoruma niye almam gerektiğini sorduğumda, insülin salgılanmasını düzenlediğini ve vücuda alınan yağları direk enerjiye çevirdiğini söyledi. Bu yüzden benim beslenmemde bulunması çok önemliymiş çünkü alacağım yağların çoğu depolanmak yerine enerjiye dönüştürülecek...


Balık yağı ve hindistan cevizi yağını alıp kullanın diyebilirim gönül rahatlığı ile fakat söz konusu L-carnitine geldiğinde, lütfen bir doktora başvurun. Sonuçta bu sağlık, deneme yanılma yöntemi uygulanmamalı. 

Ben her hafta doktora gidiyor olacağım. Sizin de merak ettiğiniz sorular olursa bana ulaşabilirsiniz. Hepimiz adına sorar doğru bilgileri alıp hemen paylaşırım.

Bir sonraki yazımda sağlıklı yaşam ve spor hayatımın nasıl gittiğine dair detayları paylaşacağım. Sağlıcakla kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder