21 Eylül 2013 Cumartesi

Muhteşem Üçlü - Rejim Destekleyicilerim

<a href="http://www.bloglovin.com/blog/10727865/?claim=2db8xwje98m">Follow my blog with Bloglovin</a>

Merhabalar! 

Başlık doğru mu oldu bilemedim. Çünkü benim yaptığım rejimden ziyade sağlıklı beslenmeyi öğrenme. Doktorumun verdiği listeyi görseniz, hak verirsiniz. 

Vermem gereken belirli bir kilo var ve bu öyle kolay bir yol değil. Bu yüzden doktorum bana destekleyici, kesinlikle zararsız bir kaç destek ürün verdi. Bu yazımda sizlere onlarla ilgili bilgi vereceğim.
İlk destekleyici ürünüm balık yağı. Doktorum bana ilk verdiğinde tereddütte kalmıştım. Kulaktan dolma bilgilerle bildiğim kadarı ile balık yağı kilo aldırır diye düşünüyordum. Bugün dayanamayıp doktoruma sordum. Bana kilolu bir insandaki omega 6 ve omega 3 dengesinin kurulu olmadığını ve bunun yağ yakımına karşı olduğunu söyledi. Omega 6 baya yukardayken, omega 3 baya aşağı seviyelerde kalıyormuş. Balık yağı ise bu dengesizliği düzenleyip, vücudun yağ yakımına engel olacak bir taşı daha yoldan kaldırıyormuş. Bu yüzden benim kesinlikle kullanmam gerekiyormuş. Kullanıp kullanmamak size kalmış...L-Carnitine bir protein olup, spor sırasında sizin daha çok yağ yakmanızı sağlar. Ben spordan 20 dakika önce bir yemek kaşığı alıyorum. Hapları da var. Yalnız bu ürünü kullanmadan önce kesinlikle doktora başvurmanızı öneririm. benim spor hocalarım almamın iyi olacağını söylediğinde hemen doktoruma sormuştum. Dozunu da o belirledi. Siz de bir doktora danışsanız çok daha iyi olacaktır diye düşünüyorum...Zade-Vitac marka Hindistan Cevizi Yağı. Araştırırsanız bir çok yararını bulabileceğiniz bu yağı (daha detaylı araştırıp yazacağım...) ben her öğünümden önce 1 tatlı kaşığı alıyorum. Doktoruma niye almam gerektiğini sorduğumda, insülin salgılanmasını düzenlediğini ve vücuda alınan yağları direk enerjiye çevirdiğini söyledi. Bu yüzden benim beslenmemde bulunması çok önemliymiş çünkü alacağım yağların çoğu depolanmak yerine enerjiye dönüştürülecek...


Balık yağı ve hindistan cevizi yağını alıp kullanın diyebilirim gönül rahatlığı ile fakat söz konusu L-carnitine geldiğinde, lütfen bir doktora başvurun. Sonuçta bu sağlık, deneme yanılma yöntemi uygulanmamalı. 

Ben her hafta doktora gidiyor olacağım. Sizin de merak ettiğiniz sorular olursa bana ulaşabilirsiniz. Hepimiz adına sorar doğru bilgileri alıp hemen paylaşırım.

Bir sonraki yazımda sağlıklı yaşam ve spor hayatımın nasıl gittiğine dair detayları paylaşacağım. Sağlıcakla kalın...

19 Eylül 2013 Perşembe

Daha Yolun Başlangıcında Karamsar Olmak

Olmamak lazım aslında. Böyle kendine eziyet etmemek lazım ama yapamıyorum. Dün geceden beri ben bu işi becerebilecek miyim diye kendi kendimi yiyorum. Ya beceremezsem iç sesi de bir yandan baya baskı kuruyor...

Verilmesi gereken bir sürü kilo ve kısacık zamanım var. Sabrım da pek güçlü değil son zamanlarda ama yine de en son damlasına kadar zorlayacağım...

En büyük destekçilerimde canım Doz'umun da dediği gibi rakamlara takılıp kalmak istemiyorum ama aklımdan çıkmıyor hesaplamalarım...

Danıştığım doktorum Murat bey'de bana yapabiliriz umut ışığını verdi ama nedense bugün baya karamsarım bu yol konusunda. Acaba vücudumdaki kas ağrıları yüzünden mi?

17 Eylül 2013 Salı

Sağlıklı Beslenme Tüyoları ve Doktorumla Görüşmem

Bu yola çıkmaya karar verdiğim ilk anadan itibaren, işin uzumanı birinden destek almam gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden çevremdekilerden de sıkça adını duyduğum Uzman Doktor Murat Berksoy' a başvurdum. Dün, yaklaşık 45 dakika süren bir görüşmemiz oldu.

14 Eylül 2013 Cumartesi

Spor Yaparken Bunlara Dikkat ! #1

Bugün diyet ve spora  başlayalı 6 gün oldu. Sonuçlar gayet iyi.

Kendi kendine bir cumhuriyetmiş gibi davranan göbeğimde küçülmeler meydena geldi.

Ayaklarımda olan ağrılarda bir haftada baya bir azalma oldu.

Kendimi daha enerjik hissediyorum.

Uykum düzene girmeye başladı.

Mutluyum şuanki sonuçtan. ^_^

Belki bir çoğunuz şimdi burda yazacağım ufak detayları biliyorsunuzdur. Ben hem kendime hatırlatma olsun hem de bilmeyen var ise dikkat etsin diye yazıyorum.

13 Eylül 2013 Cuma

Merhaba

Bu merhaba aslında size değil, sağlıklı yaşama merhaba...

Öyle sağlıklı yaşama hooop diye kavuşulmuyor ne yazık ki. Adım adım sağlıklı yaşıma geçiş oluyor. Ki bu yol baya uzun ve zorlu. E ben de zorlu kısımları hep yazarak ve paylaşarak atlatabilen biriyim. Dedim ki en iyi ben kendi günlüğümü oluşturayım.

Bir sürü sağlıklı yaşam ile ilgili kitap aldım. Bu kitapları okumanın yanında disiplinli bir hoca ile spor programımı oluşturdum. Bir de bir diyetisyenden randevu aldım.